Dobry plakat - czyli jaki?

W sezonie teatralnym 2024/2025 miałam wielką przyjemność zaprojektować plakaty do 7 premier w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Wraz z Dyrektorem zarządzającym Rafałem Balawejderem oraz Dyrektorem artystycznym Tadeuszem Łomnickim zadecydowaliśmy, że ten sezon ma być promowany przez plakaty fotograficzne.

Fotografia stała się wspólną osią wszystkich projektów, a w efekcie "filmowy look" prezentowany na przestrzeni kilku miesięcy stał się charakterystyczny dla spektakli tarnowskiego Teatru. Opracowując koncept oraz wykonując sesję zdjęciową do każdego z projektów miałam na uwadze przede wszystkim visual storytelling. Plakat snuje pewną opowieść, która zaprasza Widza. Poprzez intrygującą kompozycję i wyraziste postaci obraz taki angażuje odbiorcę - wprowadza Widza w nastrój spektaklu, toteż z przyjemnością podejmie on kontynuację tej podróży zasiadając na widowni.

Takie podejście sprawiło, że produkcje Teatru Solskiego w Tarnowie w tym sezonie stały się bardzo rozpoznawalne. Wyraziste plakaty, pojawiające się w przestrzeni miejskiej przyciągnęły zarówno nowych jak i wiernych wielbicieli sztuki scenicznej. Widz, kupując bilet na spektakl miał dzięki temu pewne wyobrażenie, czego może się spodziewać. A to z kolei jeszcze mocniej zaprocentowało w uśmiechy zadowolonych i usatysfakcjonowanych osób opuszczających widownię po spektaklu.

Czy dobry plakat to gwarancja sukcesu nadchodzącej premiery? Tak, jeśli towarzyszy mu jeszcze szereg działań promocyjnych z wykorzystaniem innych materiałów. Doskonałym dopełnieniem plakatu mogą być zdjęcia z przygotowań zza kulis - patrz KULISY, oraz dokumentacja fotograficzna całego spektaklu - pięknie rozszerza wizualną opowieść, patrz SPEKTAKLE.

A jeśli potrzebujesz podobnego wsparcia przy swojej produkcji, odezwij się - chętnie pomogę.

Wartościowe?

Skomentuj poniżej lub udostępnij ten post dalej.